Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nicola Sigillo: Sztuka Nico Design

2024-05-08
Nicola Sigillo: Sztuka Nico Design

Nicola Sigillo jest jednym z tych niezwykłych twórców, który z miłości do sztuki i głębokiego przywiązania do własnej ojczyzny, zdołał zrewitalizować tradycję jubilerskiego rzemiosła w sercu Sycylii. Jego historia to opowieść o pasji, która rozkwitła w trudnych czasach, by przekształcić się w życiową misję tworzenia niepowtarzalnej biżuterii, będącej hołdem dla bogatej kultury i tradycji jego rodzinnej wyspy.

Od skromnych początków, tworzenia galanterii skórzanej w młodości, poprzez trudności ekonomiczne, które skłoniły go do powrotu do twórczych korzeni i stworzenia własnej pracowni w 2012 roku, Sigillo przemierzył długą drogę, aby stać się tym, kim jest dzisiaj - szanowanym artystą-rzemieślnikiem i ambasadorem sycylijskiej kultury.

[alt tekst w linku]

Źródłem sukcesów Nicoli jest nie tylko jego talent, ale również szczególny sposób, w jaki czerpie inspirację z otaczającego go świata i relacji z najbliższymi. W wieku 59 lat, mieszkając z partnerką Rossellą i pięcioma synami, Sigillo tworzy w sercu domu pełnego miłości i twórczego chaosu. Jego pracownia, z której roztacza się malowniczy widok, jest miejscem, w którym dostrzegalny jest wpływ otoczenia na jego projekty. To właśnie tutaj, w przestrzeni wypełnionej rodzinnym ciepłem i wspomnieniami, powstaje unikatowa biżuteria Nico Design. Jego kreacje, inspirowane majestatem Etny, folklorem i historią jego rodzimego regionu, są nie tylko ozdobami, ale przede wszystkim opowieściami w metalu, urzekającymi swoim kulturowym znaczeniem.

[alt tekst w linku]
Nicola z partnerką Rossellą
Widok z okna Nicola

Motywy takie jak tradycyjne marionetki (pupi siciliani), bogato zdobione, wielobarwne koła sycylijskich wozów (ruota di carretto siciliano), głowy Maura (teste di moro), tamburyny, owoce cytrusowe czy kwiaty opuncji figowej nie są przypadkowe – każdy z nich nosi w sobie fragment historii, kultury i ducha Sycylii.

W swoich projektach Sigillo kładzie także nacisk na religijny aspekt sycylijskiego życia. Wota, madonny czy Najświętsze Serce często występują w jego biżuterii, co nadaje jej głęboki, duchowy wymiar. Nie pomija przy tym różnorodnych wpływów, od fenickich, przez greckie, arabskie aż po normańskie – zważywszy, że każda z tych kultur zostawiła na Sycylii swój niezatarty ślad, tworząc jej unikalny, mozaikowy krajobraz. Sigillo, poprzez swoją twórczość, podkreśla tę różnorodność, oddając cześć tradycji regionu, który jak żaden inny potrafił łączyć różne elementy w spójną całość.

Tak oto Sigillo przenosi nas w świat Nico Design, gdzie przeszłość spotyka się z współczesnością, a projekty Nicoli stają się nośnikiem historii, legend i barwnych opowieści. Nicola wykazuje bowiem niezwykłą zdolność do przekuwania lokalnej kultury w kunsztowne ozdoby, które opowiadają historie.

[alt tekst w linku]

Zaangażowanie Nicoli w odzwierciedlanie kulturowego dziedzictwa Sycylii jest dostrzegalne zarówno w sposobie, w jaki łączy tradycyjne techniki rzemieślnicze z nowoczesnym designem, jak i w unikalnym charakterze jego ręcznie wykonanej biżuterii. W swoich pracach Nicola wykazuje, że szacunek dla tradycji może iść w parze z innowacyjnością, co sprawia, że jego rękodzieło wpisuje się w aktualne trendy, a także wyznacza nowe kierunki.

[alt tekst w linku]

Dla Sigillo inspiracją są również twórcy tacy jak Dolce&Gabbana czy Schiaparelli, co znajduje wyraz w ekspresyjnych i efektownych formach jego biżuterii. Projekty Sigillo są dowodem na to, że rzemiosło jubilerskie jest wolne od ograniczeń, a miłość do ojczystej ziemi może być niewyczerpanym źródłem inspiracji. W pracowni Nico Design, każda kreacja to kawałek Sycylii, ofiarowany światu z głębi serca artysty.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024

Biżuteria, o której pisałyśmy w artykule

Kolczyki koła zdobione tekstylnymi kwiatami. VITTORIA
NICO

Kolczyki koła zdobione tekstylnymi kwiatami

VITTORIA
650,00 zł brutto
Kolczyki serca wotywne z kolorowymi koralikami. MOJE AMORE
NICO

Kolczyki serca wotywne z kolorowymi koralikami

MOJE AMORE
760,00 zł brutto
Długi naszyjnik z wisiorem w kształcie palmy. PERŁY NA PALMIE
NICO

Długi naszyjnik z wisiorem w kształcie palmy

PERŁY NA PALMIE
550,00 zł brutto
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel