Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Katerina Psoma projektant

PHILIPPE FERRANDIS

Philippe Ferrandis, artysta-wizjoner, od 1986 roku wzbudza zachwyt swoimi wyjątkowymi kompletami biżuterii, które wyróżniają się niepowtarzalnym stylem i kreatywnością. Urodzony w rodzinie artystów, już od najmłodszych lat czerpał inspiracje z bogatego dziedzictwa sztuki i malarstwa. Kluczowym momentem w jego życiu było odkrycie zabytkowej broszki w szkatułce swojej babci, co zapoczątkowało jego fascynację światem biżuterii i wyznaczyło jego artystyczną ścieżkę. Jego prace, powstające w pracowni przy Viaduc des Arts w Paryżu, charakteryzują się niespotykaną dbałością o detale i wyjątkowym poczuciem estetyki, będącym połączeniem barokowego przepychu z nowoczesną świeżością.

Ferrandis używa najwyższej jakości materiałów, takich jak półszlachetne kamienie, drewno, szklane koraliki, kryształy oraz opalizujące perły z południa Francji.

Tworzy dwie kolekcje rocznie, a każda z nich odzwierciedla jego niepowtarzalny styl oraz innowacyjne podejście do sztuki jubilerskiej. Otaczając się najlepszymi rzemieślnikami i młodymi talentami z paryskich szkół jubilerskich, Ferrandis stworzył markę uznawaną za symbol luksusu i kreatywności, która zdobyła prestiżowy znak EPV (Entreprise du Patrimoine Vivant). Jego spektakularne kreacje uwiodły wielkie paryskie domy mody, takie jak Balmain, Nina Ricci, Givenchy, Chantal Thomas, Oscar de la Renta i Carolina Herrera. Jego projekty, będące efektowną symfonią niezwykłych połączeń kolorystycznych, pereł, kryształów, ametystów, turkusów, żywicy i metalu, od blisko czterdziestu lat zachwycają eleganckie kobiety na całym świecie

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel