Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

DUBLOS bio

DUBLOS

Dwóch młodych chłopców z Palma del Rio, malutkiej, rolniczej wioski pod Kordobą, połączyła fascynacja sztuką. Wspólnie poszukiwali zupełnie nowych form i przełamywali małomiasteczkowe tabu. W latach 70-tych Alonso Romero i José Cumplido naturalnie weszli w świat mody. Zaczęło się od dekorowania witryn sklepowych i pracy na stanowisku sprzedawcy w małych butikach.

Kolejnym krokiem był przełomowy dla nich rok 1983. Wtedy właśnie stworzyli swoją własną markę, w której mieli nareszcie szansę zrealizować wszystkie biżuteryjne fantazje. Podstawą ich twórczości jest zawsze nieograniczona wyobraźnia. Gotowość do eksperymentowania z różnymi materiałami i stylami połączyli z silną, lokalną tożsamością. Iberyjskie wzornictwo i ponadczasowy romantyzm.

Dziś Dublos króluje na największych targach modowych w Sewilli, Barcelonie, Mediolanie, Paryżu i Tokio. Alonso i José, tak jak na samym początku, osobiście pilnują najmniejszych detali i dbają o to, by każdy element biżuterii wykonywany był ręcznie. Choć są już na rynku od 40 lat, ich przygoda z modą cały czas trwa. Poza projektowaniem biżuterii zajęli się m.in. zdobieniem sukni do flamenco.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel