Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Shashi projektant

SHASHI

Danna Kobo i Yuvi Alpert założyli markę Shashi w 2009 r. Ona wychowała się pomiędzy Nowym Jorkiem a Hong Kongiem, on – między Kalifornią a Tel Awiwem. Umiejętnie łączą w swoich projektach elementy pochodzące z różnych kultur. Biżuteria Shashi jest emanacją tego, co w Ameryce najlepsze: różnorodności, otwartości na nowe i bezpretensjonalnego optymizmu.

Wszystko zaczęło się od bransoletek zainspirowanych hinduskimi rakhi, czyli talizmanami, które symbolizują siostrzaną więź i bliskość. Podczas święta raksza bandhan siostry wiążą kolorowe nici na nadgarstkach swoich braci, co ma im zapewnić opiekę. Od przyjaciółek i koleżanek po przypadkowe dziewczyny napotkane w windzie – kto tylko spotkał Dannę we własnoręcznie stworzonej rakhi, pytał: “Gdzie kupiłaś?” Tak powstał pomysł na pierwszą kolekcję Shashi.

Danna i Yuvi specjalizują się w biżuterii na co dzień. Prostej, lekkiej, energicznej. Łączą duchowość i głęboką symbolikę z nowoczesnym, minimalistycznym designem. Każda kolekcja powstaje od początku do końca w Nowym Jorku i przechodzi surową kontrolę jakości. Dla aktywnych kobiet, które poszukują biżuterii uniwersalnej – do jedwabnej sukienki i do luźnych dżinsów.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel