Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Oscar De La Renta projektant

OSCAR DE LA RENTA

Carrie z Seksu w Wielkim Mieście miała obsesję na punkcie jego ubrań. Biżuteria Oscar de la Renta jest równie spektakularna. Zakochaj się w stylowych butach, Niech urzekną Cię kolczyki, Oscar de la Renta zawsze wiedział, co podoba się kobietom.

Założyciel domu mody – Oscar de la Renta (1932-2014) urodził się na Dominikanie. Studiował malarstwo w Madrycie, po czym pracował dla domów mody Balenciaga i Lanvin (ten ostatni w Paryżu). Następnie przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie w 1965 założył własny dom mody. Przez następne lata utwierdzał swoją pozycję jako czołowego amerykańskiego projektanta (zdobył amerykańskie obywatelstwo, brał udział w oficjalnych uroczystościach, ubierał Pierwsze Damy USA). Jego charakterystyczny styl najlepiej przejawia się w bogato zdobionych (hafty, aplikacje, koronki) sukniach ze wykwintnych tkanin. W 2001 do ubrań dołączyły akcesoria: torebki, buty, paski i biżuteria Oscara de la Renty. „Dzięki akcesoriom kobieta może przysposobić ubranie”, twierdził Oscar. W moim butiku znajdziesz luksusową biżuterię od Oscara de la Renty.

Od 2015 kolekcje są autorstwa nowego dyrektora artystycznego domu mody Oscar de la Renta. Mianował go sam mistrz, tuż przed swoim odejściem. Peter Copping piastował wcześniej funkcję głównego projektanta domu mody Nina Ricci. Przez 12 lat pracował dla Louis Vuitton, gdzie jego bezpośrednim przełożonym był Marc Jacobs. Jego pierwszym zawodowym doświadczeniem w modzie była praca dla Christian Lacroix, który pozyskał go jeszcze, gdy Peter studiował na londyńskiej Royal College of Art.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel