Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Mój Tel Awiw. Młodość, energia i biżuteria La Hola

2022-08-21
Mój Tel Awiw. Młodość, energia i biżuteria La Hola

Kolekcja, którą stworzyłyśmy wspólnie z Evelyne, to przede wszystkim emocje pomiędzy nami. Znamy się już 14 lat. Wiedziałam, że muszę znowu przyjechać do Tel Awiwu, bo Evelyne popadła w melancholię. A we mnie Tel Awiw zawsze wzbudza pozytywną energię. Spotkałyśmy się pośrodku.

Na ratunek melancholii

Od kilku dni dostępna już jest w butiku kolekcja, którą obmyśliłyśmy wspólnie z projektantką – i moją osobistą przyjaciółką – Evelyne La Holą. To mała kolekcja, zaledwie kilka modeli. Ale takie teraz będą te kolekcje. Firmę prowadzi obecnie syn Evelyne, nastawiony na sprzedaż online i rozrastanie biznesu. Ale ona jest w tym chyba zagubiona, woli tworzyć krótkie serie, w których może wyrazić swoją marokańską duszę. I w tym ją zamierzam wspierać.

Podczas mojej ostatniej wizyty, głównie chodziłyśmy po Tel Awiwie i rozmawiałyśmy. Pamiętam zwłaszcza targowisko w Carmel. Miejsce, które na zawsze będzie mi się kojarzyło z przyprawami o intensywnych barwach i równie intensywnych zapachach. Spędziłyśmy tam cały dzień, zatrzymując się zarówno przy meblach vintage, bogato zdobionych fajkach wodnych czy kapeluszach, jak i stoiskach z lokalnymi przysmakami.

Potem siadłyśmy na tarasie pod miastem, żeby podziwiać zachód słońca i wszystkie te żółcie, róże, pomarańcze i błękity, którymi ozdabia niebo. Ta kolekcja jest właśnie jak tamten dzień, jest migotliwa, różnorodna, bogata. Łączy w sobie zadumę i melancholię Evelyne z pozytywną nutą, którą zawsze wybudza we mnie to miasto...

Mój Tel Awiw

Tel Awiw to zmienność. Nigdy nie wiem, co mnie tam spotka. Czasem mnie zachwyci, czasem rozczaruje. Zawsze towarzyszy mi pewien niedosyt. Może mam wysokie oczekiwania?

Myślę, że dla pragmatyków to miasto może wydawać się brudne, aroganckie, nieprzyjemne. To, co mnie w nim pociąga, to na przykład brak obnoszenia się bogactwem. Wręcz przeciwnie, w dobrym smaku jest tutaj vintage. Wszystko może być trochę stare, trącące myszką. Uwielbiam też tutejsze kobiety. W przeciwieństwie do ortodoksyjnej Jerozolimy, w Tel Awiwie kobiety w każdym wieku chętnie pokazują ciało. Brzuchy, nogi, szybko gestykulujące nadgarstki. Może nie zawsze są w tym “naturalne”, ale mnie to pociąga, że cieszą się ze swojej kobiecości, eksponują ją, są z niej dumne.

Młodość

Moja ukochana dzielnica Szabazi to całe ulice minimalistycznie urządzonych butików. Z ubraniami, z biżuterią, z kryształowymi filiżankami. Każdy mnie czymś przyciąga. Każdy ma w sobie młodość, styl, otwartość na świat. 30-metrowa przestrzeń, w której znajdujemy tylko kilka modeli biżuterii. Po kilka, kilkanaście tysięcy dolarów.

Artyści izraelscy stawiają przede wszystkim na siebie. Na minimalizm, jakość i różnorodność. Nie boją się wysoko cenić swojego rzemiosła. Nie spieszy im się. Chociaż na drzwiach piszą, że “Otwarte od 10:00”, to rzadko się zdarza, żeby ktoś faktycznie otworzył przed jedenastą. Pracują potem do późna i korzystają z każdej sekundy ciepłych wieczorów.

Młodzi ludzie w Tel Awiwie chcą zarabiać, więc ciężko pracują, oferują świetną obsługę. Wiesz, że im się należy – a nawet jak nie wiesz, to po prostu to czujesz. To miasto dynamiczne. Pierwsze na świecie miejsce w tworzeniu start-upów. Ci ludzie żyją technologią, przedsiębiorczością, stale chcą się rozwijać. 30-latkowie otwierają firmy i później sprzedają je za ogromne pieniądze w Europie czy Stanach.

Ludzie żyją tutaj zupełnie inną energią, dla mnie nieznaną. Wiecznie nienasyceni, jakby cały czas szukali nowych sposobów na skorzystanie z czasu, który dostali od życia. W stałym ruchu. Wieczorami biegają, chodzą na plażę, grają w siatkówkę. Potem, w nocy, w seksownych ubraniach pokazują efekty swojej pracy nad ciałem. Do tego piękna biżuteria, oryginalne dodatki.

Zakładam kolczyki z hamsą i naszyjnik z tęczowymi kryształkami, żeby poczuć się jak te Izraelki wieczorem na plaży w Tel Awiwie, kobieco i energicznie.

xoxo, Kate
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022

Biżuteria, o której pisałyśmy w artykule

Złota bransoletka skórzana. KRÓL MIDAS
EVELYNE LA HOLA

Złota bransoletka skórzana

KRÓL MIDAS
510,00 zł brutto
Bransoletka skórzana. PAMIĘTAJ O MNIE
EVELYNE LA HOLA

Bransoletka skórzana

PAMIĘTAJ O MNIE
480,00 zł brutto
Czarna skórzana bransoletka. GOŁĘBIE OKO
EVELYNE LA HOLA

Czarna skórzana bransoletka

GOŁĘBIE OKO
300,00 zł brutto
Bransoletka skórzana. NAVY CHIC
EVELYNE LA HOLA

Bransoletka skórzana

NAVY CHIC
310,00 zł brutto
Kolczyki wkrętki. NOSISZ SZAROŚCI
EVELYNE LA HOLA

Kolczyki wkrętki

NOSISZ SZAROŚCI
230,00 zł brutto
Bransoletka skórzana. ELIZABETH
EVELYNE LA HOLA

Bransoletka skórzana

ELIZABETH
590,00 zł brutto
Bransoletka skórzana. KIEDY SIĘ NUDZĘ
EVELYNE LA HOLA

Bransoletka skórzana

KIEDY SIĘ NUDZĘ
390,00 zł brutto
Bransoletka skórzana. TAK JAK LUBIĘ
EVELYNE LA HOLA

Bransoletka skórzana

TAK JAK LUBIĘ
350,00 zł brutto
Kolczyki wiszące. ŁĄKA W SŁOŃCU
EVELYNE LA HOLA

Kolczyki wiszące

ŁĄKA W SŁOŃCU
490,00 zł brutto
Kolczyki pod ucho. CIEPŁO-ZIMNO
EVELYNE LA HOLA

Kolczyki pod ucho

CIEPŁO-ZIMNO
290,00 zł brutto
Bransoletka skórzana. CZARNA MADONNA
EVELYNE LA HOLA

Bransoletka skórzana

CZARNA MADONNA
590,00 zł brutto
Skórzana bransoletka na napy. SPACERUJĄC
EVELYNE LA HOLA

Skórzana bransoletka na napy

SPACERUJĄC
410,00 zł brutto
Bransoletka skórzana z kryształami i perłami. MAŁA CZARNA
EVELYNE LA HOLA

Bransoletka skórzana z kryształami i perłami

MAŁA CZARNA
490,00 zł brutto
Bransoletka z kryształkami. FRANCUSKI STYL
EVELYNE LA HOLA

Bransoletka z kryształkami

FRANCUSKI STYL
380,00 zł brutto
Zawijana czarna bransoletka. OBŁĘDNA
EVELYNE LA HOLA

Zawijana czarna bransoletka

OBŁĘDNA
370,00 zł brutto
Bransoletka z kryształami. TOŃ MORZA
EVELYNE LA HOLA

Bransoletka z kryształami

TOŃ MORZA
380,00 zł brutto
Kolczyki gwiazdy. PIĘKNO JEROZOLIMY
EVELYNE LA HOLA

Kolczyki gwiazdy

PIĘKNO JEROZOLIMY
230,00 zł brutto
Bransoletka skórzana. WESOŁA KARAWANA
EVELYNE LA HOLA

Bransoletka skórzana

WESOŁA KARAWANA
290,00 zł brutto
Bransoletka ze sznurka. BŁĘKITNA LAGUNA
EVELYNE LA HOLA

Bransoletka ze sznurka

BŁĘKITNA LAGUNA
320,00 zł brutto
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel