Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Piękno i dobro. Współpraca Hectora Albertazzi z organizacją charytatywną Orientavida

2021-12-20
Piękno i dobro. Współpraca Hectora Albertazzi z organizacją charytatywną Orientavida
Biżuteria ozdobiona haftami, które wyszły spod rąk kobiet w najtrudniejszych życiowych sytuacjach. Organizacja Orientavida uczy je rękodzieła, aby mogły angażować się w zlecenia komercyjne i podnosić swój poziom życia.

Celest Chad założyła Orientavida w brazylijskim regionie Paraíba (niedaleko Rio de Janeiro) od 1999 r. w myśl zasady „wędka, nie ryba”. Program pomocowy jest następujący: kobiety w trudnych sytuacjach życiowych, w tym więźniarki z lokalnego zakładu karnego, otrzymują szansę wzięcia udziału w kursach krawiectwa. Następnie organizacja znajduje klientów komercyjnych, którzy potrzebują wysokiej jakości, ręcznie wytworzonych produktów. W ten sposób kobiety z Paraíba mają szansę zacząć na siebie zarabiać, utrzymać rodzinę, a niektóre nawet uniezależniają się i otwierają własne biznesy. Ponad 1150 kobiet właśnie dzięki kursom szycia czy haftowania było w stanie zdobyć fach i wyjść z biedy.

W ciągu 22 lat działalności Orientavida osiągnęła niezwykłą renomę, co zaowocowało współpracami z największymi światowymi brandami. Kolorowe misie dla Disneya, maseczki dla Ubera czy unikatowe koce z postaciami netfliksowego hitu La Casa de Papel – to tylko niektóre spośród wielkich zleceń zrealizowanych przez podopieczne organizacji.

Uskrzydlanie brazylijskich kobiet było od początku wpisane w wizję marki Hectora Albertazzi. Podobnie jak zagadnienia związane z etyką biznesu. W kraju o sporych nierównościach ekonomicznych Hector chętnie zatrudnia młode osoby bez doświadczenia, aby nauczyć je rękodzieła. To wszystko łączy się zupełnie naturalnie z misją organizacji Orientavida.

W imię solidarności i uwielbienia wolności Hector Albertazzi zaprojektował kapsułową kolekcję Love & Freedom. Ukochane przez Hectora kryształy Swarovskiego schodzą w tych projektach na drugi plan i stają się jedynie oprawą dla prawdziwych gwiazd tej kolekcji: haftowanych kwiatów i serc.

Żeby mieć w swojej szkatułce takie cudo musisz się pospieszyć! Nie jest to stała współpraca z organizacją, dlatego każdy element kolekcji powstał jedynie w kilku egzemplarzach i nigdy nie zostanie powtórzony. Tych kilka sztuk, które przyjechały do Europy, znajdziecie tylko u nas ;)

PS: Część zysków ze sprzedaży zostanie przekazana na dalsze działania Orientavida.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel