Nowojorska awangarda. Za co Rihanna i Beyonce kochają biżuterię Fallon?

2022-01-22
Nowojorska awangarda. Za co Rihanna i Beyonce kochają biżuterię Fallon?
Fallon reprezentuje szałowy, nowojorski styl. Na drinka w rooftop barze, na spacer po Manhattanie i na galę w Metropolitan Museum. Wyraziste formy dla osób, które lubią błyszczeć. Nowa kolekcja w naszym butiku to mieniące się kryształki, chokery w wersji glam i kolczyki koła. Noś jak Rihanna – do wieczorowej sukni i do baseballowego t-shirta.

Dla stylowej buntowniczki

Dana Lorenz doskonale łączy w sobie artystkę i bizneswoman. Kiedy złapie jakiś nowy trend, to potrafi zinterpretować go zupełnie po swojemu. Dlatego właśnie największe gwiazdy tak chętnie noszą biżuterię Fallon na czerwonych dywanach! (Fot. glamour.com)

O kobiecie, dla której powstaje biżuteria Fallon, projektantka mówi tak: „Jest cool, jest awangardowa, jest rock'n'rollowa. Niezależna i silna.” Jako ikony stylu wymienia Rihannę i Madonnę – buntowniczki, które chętnie bawią się stylem, prowokują, nie boją się przyciągać spojrzeń, a jednocześnie są w tym wszystkim naturalne i prawdziwe. Czerpią inspiracje zarówno z wybiegów, jak i mody ulicznej. Dziewczyna Fallon po prostu lubi być sobą. Zresztą, marka wzięła swą nazwę od niesfornej Fallon Carrington z Dynastii.

Może dlatego właśnie profil Fallon na Instagramie nie należy do typowych, „sprzedażowych” fanpage'y. Projektantka dzieli się na nim nie tylko zdjęciami Beyonce, Emmy Stone czy Hailey Bieber w pięknej biżuterii, ale też memami, inspiracjami, swoimi pieskami, a nawet poglądami politycznymi. Odważnie? Być może. Ale to też dowód, że dla Dany najważniejsza jest autentyczność.

Początki

Swój sukces w branży Dana zawdzięcza głównie temu, że jej biżuterię szybko pokochały największe światowe gwiazdy. Często współpracuje bezpośrednio ze stylistami, żeby stworzyć coś specjalnego na wyjątkową okazję. Na zdjęciu powyżej – Beyonce w kolii z limitowanej edycji.

Dana Lorenz, założycielka Fallon, jest z wykształcenia malarką. Jednak wkrótce po ukończeniu studiów w Art Institute of Chicago zainteresowała się biżuterią. Pierwsze kroki w branży stawiała w Donnie Karan i Gucci, a jej talent i wizja zostały szybko docenione. Projekty Lorenz można było oglądać na wybiegach największych projektantów.

Pierwsza autorska kolekcja pojawiła się w amerykańskim Vogue'u. Wyraziste i pełne blasku projekty w stylu glamour podbiły serca nowojorskich fashionistek, a gwiazdy estrady – np. Fergie, Rihanna, Miley Cyrus czy Steven Tyler – zaczęły zgłaszać się do Lorenz po specjalnie zaprojektowaną biżuterię na wyjątkowe wydarzenia. Posypały się też nagrody, jak prestiżowa CFDA.

Więcej, niż przedmiot

Kiedy świat oszalał na punkcie chokerów, Dana wyniosła je na "wyższy level". Jak zwykle, udało jej się przenieść trend mody ulicznej na czerwone dywany. Na zdjęciu – supermodelka Gigi Hadid. (Fot. Getty Images)

Nic w Fallonie nie jest typowe. Kolekcje powstają spontanicznie. Zamiast namawiać swoje klientki do kupowania co sezon nowych dodatków, projektantka proponuje „nakładanie kolejnych warstw i tworzenie własnego looku”. Bo Dana chciałaby, żebyśmy przed każdym zakupem zatrzymali się na chwilę i zastanowili: skąd ten przedmiot się wziął? Jaką przebył drogę? Kto go wymyślił, z czego wyprodukował? Każdy naszyjnik czy para kolczyków mają swoją historię. Aby podejmować świadome wybory konsumenckie, trzeba tę historię znać.

A jaka jest historia najnowszej kolekcji Fallon u nas? Biżuteria przybyła z opóźnieniem aż 7 miesięcy, bo Dana... czekała na odpowiednie perły! Bez pośpiechu, bez półśrodków, bez tańszych czy łatwiej dostępnych rozwiązań. Zyski nigdy nie powinny być ważniejsze niż wartości.

Polecamy takie podejście! Kiedy pokochasz tę jedną parę kolczyków, w których będziesz czuła się jak Lady Gaga, to będziesz chciała nosić je cały czas, przez wiele lat. Uczmy się od Dany posiadania mniej, ale za to lepiej.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
TAK PRZEWROTNIE. Kolczyki z perełką
FALLON (USA)
Kolczyki z perełką
TAK PRZEWROTNIE
1 320,00 zł
Coś zupełnie innego. Długi wisior
FALLON (USA)
Długi wisior
Coś zupełnie innego
980,00 zł1 590,00 zł
East coast. Wisior z plastikowymi łańcuchami
FALLON (USA)
Wisior z plastikowymi łańcuchami
East coast
1 090,00 zł1 780,00 zł
MY GLORY. Kolczyki z kryształkami
FALLON (USA)
Kolczyki z kryształkami
MY GLORY
680,00 zł
POKER FACE. Kryształowe kolczyki kółka
FALLON (USA)
Kryształowe kolczyki kółka
POKER FACE
910,00 zł
STUPID LOVE. Łańcuchowe kolczyki
FALLON (USA)
Łańcuchowe kolczyki
STUPID LOVE
940,00 zł
BAD ROMANCE. Kryształowe kolczyki
FALLON (USA)
Kryształowe kolczyki
BAD ROMANCE
840,00 zł
SHALLOW. Łańcuchowy choker
FALLON (USA)
Łańcuchowy choker
SHALLOW
1 590,00 zł
NOSI RIHANNA. Wiązany naszyjnik  - bransoletka
FALLON (USA)
Wiązany naszyjnik - bransoletka
NOSI RIHANNA
1 500,00 zł
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel