Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

 ALEXIS BITTAR

Alexis to prawdziwy symbol Nowego Jorku. Kochają go Sarah Jessica Parker, Madonna, Rihanna, Lady Gaga i Michelle Obama.

Zaczynał od sprzedawania biżuterii na ulicach Soho w wieku nastu lat, dziś ma w Nowym Jorku 4 własne butiki, a jego ozdoby można kupić w ponad 30 krajach. Miłość do pięknych rzeczy zaszczepili w nim rodzice – kolekcjonerzy antyków. Nauczyli go też przedsiębiorczości – trzynastoletni Alexis postanowił sprzedawać biżuterię vintage ot tak, na ulicy.

Dwa lat później poszedł pierwszy raz do klubu i zachłysnął się życiem nocnym. „Ten ekscytujący miks undergroundowej mody, muzyki i czystego ekshibicjonizmu sprawił, że zapragnąłem być jego częścią”, tłumaczy dziś. Jednak w wieku 22 lat postanowił przystopować i skupić się na projektowaniu własnej biżuterii w zaciszu swojej kawalerki, która służyła mu za pracownię.

Na początku lat 90. jego odważne i kolorowe ozdoby zdecydowanie wyróżniały się na tle wszechobecnego minimalizmu. Na unikatowe projekty Alexisa zwrócił uwagę dyrektor działu mody luksusowego fomu towarowego Bergdorf Goodman. I dalej się potoczyło. W 1995 Alexis eksportował już swoje wyroby do japońskiego Harrod’sa. Siedem lat później na punkcie jego biżuterii zwariowała Patricia Field, stylistka serialu „Seks w Wielkim Mieście”. „Alexis to prawdziwy wizjoner”, wyjaśnia. I tak jest do dziś!

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel