/ News

Zdjęcie: Kolekcja Eddie Borgo wiosna-lato 2015

/ News

Dziś o eksperymentach w szafie i szkatułce z biżuterią. Wiem, że większość z nas nie ma na to czasu, bo czas pędzi i trzeba szybko ubrać się do pracy, nie zapominając jednocześnie o torbie ze strojem na fitness. Albo spakować się w podróż służbową do Londynu i wziąć maksymalnie kilka prostych ciuchów, które można łatwo łączyć w zestawy, aby nie trzeba było nadawać bagażu. Ale właśnie dlatego zachęcam Was, abyście się zabawiły swoim wizerunkiem. Nie bądźmy tak poważne!

 

Oczywiście zastanawiamy się na ile możemy sobie pozwolić. Ale przepraszam bardzo – kto wyznacza te granice? Czy nie nastał w naszym życiu czas, abyśmy to my same decydowały o tym jak daleko możemy się posunąć?

 

To ciekawe, ale zauważyłam, że często odrzucacie pewne „awangardowe” dla Was rzeczy (jak pomarańczowa torebka), które według Was nie pasują do Waszego codziennego looku, mimo że tak naprawdę Was... bawią.

 

A jeśli coś nas bawi, to oznacza, że wywołuje w nas pozytywne emocje i jest bliskie naszej osobowości – a tej radzę zaufać, bo to przecież nasze prawdziwe ja.

/ News

Można powiedzieć, że Fiona Paxton zna branżę modową dosłownie od podszewki. Najpierw ukończyła z wyróżnieniem projektowanie tkanin na prestiżowym Royal College of Art w Londynie. Przez następne 16 lat pracowała dla takich domów mody jak Armani, Chloé czy Moschino, tworząc wzory na tkaniny, które królowały potem na wybiegu i w butikach. Kiedy w końcu postanowiła stworzyć własną markę w 2008, wiedziała że jej biżuteria będzie posiadać właściwości tkanin – i to właśnie stanowi o jej niepowtarzalnym stylu.

 

„U mnie zawsze chodzi o wypadkową faktury, wzoru i tkaniny”, wyjaśnia. I dodaje: „Moja biżuteria została zaprojektowana tak, aby nosić ją jak strój.” Ma pasować do ubrań i wraz z nimi tworzyć wyrazisty outfit.

 

Zdjęcie: Fiona Paxton

/ News

Zdjęcie: Dobra kawa w Prostej Historii na Francuskiej 24 w Warszawie

 

Zdziwicie się – dziś będzie o prostocie. Ale nie o takiej nudnej, bez pomysłu, banalnej jak perłowe kolczyki założone do czarnego golfu. Mi chodzi o prostotę z ikrą.

/ News

Unikaty w zasięgu ręki

 

 

Prosta bransoleta z kolekcji Alexis Bittar (unikat, tylko dwie sztuki w Polsce), naszyjnik i kolczyki z Tel Awiwu, kolekcja Evelyne Lahola

 

Chcecie bym powiedziała coś banalnego? Biżuteria to doskonały prezent pod choinkę. Trochę dziwne, że uważam to za truizm, skoro sama prowadzę butik z biżuterią...

 

Ale mi chodzi o to, że banałem jest, jeśli chcemy wybraną osobę obdarować i kupić jej po prostu perłowe kolczyki. Lub bransoletkę z zawieszką. Albo złoty łańcuszek. Jesteście pewni, że taka ozdoba będzie do niej pasować? I że bliska Wam osoba poczuje się dzięki niej absolutnie wyjątkowa?

/ News

 

Może to dziwne, że piszę o kolorze zimą, ale to właśnie w tym okresie tak bardzo brakuje nam energii! Osobiście wolę zabawę formą, ale propozycje Diora i Rodriqueza nastroiły mnie do zabawy kolorem. I to właśnie w dodatkach.

/ News

Bransoletki. Zdecydowanie polecam te najbardziej unikalne, wyszukane od ciekawych projektantów, znalezione w ciekawych miejscach. Zawsze szukajcie biżuterii wysokiej jakości. Często bowiem zdajemy się na wygodę oraz własny kompromis i wybieramy bransoletki, które kupujemy u naszych manicurzystek. Efekt jest taki, że mamy na sobie koraliki, które nosi większość! A przecież nasza metoda na własny styl, to oryginalność w dodatkach. Nieprawdaż?

 

/ News

W tym sezonie możemy pozwolić sobie na pewnego rodzaju odmianę! Nosimy biżuterię w tej samej kolorystyce. Idealnie jeżeli nasza garderoba również utrzymana jest w tych samych barwach co dodatki. Zdaję sobie sprawę, że nie każda z nas może sobie jednak na to pozwolić.

Nie wymyśliłam tego sama.  Jednolity kolor garderoby i biżuterii wprowadziły w tym sezonie Włoszki. Czyli na przykład do biało-czarnej koszuli możesz założyć biały naszyjnik i pierścień i będziesz wyglądać modnie!

 

/ News

Często macie wątpliwości czy założyć jasne kolory metalu. Niestety zwykle wybór pada na kolor antycznego srebra lub złota. A przecież to właśnie kolor szlachetnego srebra Was rozświetli najpiękniej w listopadowe dni!

1  2  3  4  5  następny »  ostatni »
 
Archiwum

Newsletter