YVONE CHRISTA

Za unikalnymi projektami biżuterii Yvone Christa stoją dwie Szwedzkie projektantki – Yvone Clamf i Christina Söderström. Wszechstronne wykształcenie w dziedzinie mody, projektowania i architektury umożliwiło im stworzenie znanej już na całym świecie marki.

Studio utalentowanych Yvone i Christiny znajduje się w Soho w Nowym Jorku. Projektując kunsztowną, niezwykle delikatną biżuterię artystki sięgają do antycznej techniki filigranu. Ta wyrafinowana technika złotnicza polega na zdobieniu lub wykonywaniu całego przedmiotu z cienkich drucików, ułożonych w ażurową siatkę. Złote lub srebrne druciki skręca się ze sobą, rozklepuje na płasko, układa w ornamenty a następnie spaja. Technikę filigranu projektantki łączą z granulacją. Inspirując się wyrobami sztuki etruskiej zdobią biżuterię granulkami złota lub srebra.

Artystki w swych projektach sięgają do wzorów antycznych, ale nie tylko. Kwiaty, takie jak róże, orchidee, lilie wodne i tulipany są ważnym źródłem inspiracji służącym jako motywy w ich kolekcjach.

Biżuteria Yvone&Christa jest unikatowa. Każdy naszyjnik, bransoleta czy kolczyki wykonane są ręcznie ze srebra wysokiej próby 925 lub z pozłacanego srebra, wysadzane perłami i półszlachetnymi kamieniami. W efekcie mamy do czynienia z wyjątkowym i oryginalnym produktem, odwołującym się do kobiecego piękna, delikatności i romantyzmu....

Biżuterię Yvone & Christa pokazują muzea na całym świecie, noszą rodziny królewskie, aktorki  i modelki. Do grona wielbicielek marki należą między innymi Madonna, Claudia Schiffer czy Cameron Diaz.

ZOBACZ W E-BUTIKU

INNI PROJEKTANCI

 

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel