OSCAR DE LA RENTA

Carrie z „Seksu w Wielkim Mieście” miała obsesję na punkcie jego ubrań. Biżuteria Oscar de la Renta jest równie spektakularna.

Założyciel domu mody – Oscar de la Renta (1932-2014) urodził się na Dominikanie. Studiował malarstwo w Madrycie, po czym pracował dla domów mody Balenciaga i Lanvin (ten ostatni w Paryżu). Następnie przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie w 1965 założył własny dom mody. Przez następne lata utwierdzał swoją pozycję jako czołowego amerykańskiego projektanta (zdobył amerykańskie obywatelstwo, brał udział w oficjalnych uroczystościach, ubierał Pierwsze Damy USA).

Jego charakterystyczny styl najlepiej przejawia się w bogato zdobionych (hafty, aplikacje, koronki) sukniach ze wykwintnych tkanin. W 2001 do ubrań de le Renty dołączyły akcesoria: torebki, buty, paski i biżuteria. „Dzięki akcesoriom kobieta może przysposobić ubranie”, twierdził Oscar.

Od 2015 kolekcje są autorstwa nowego dyrektora artystycznego domu mody Oscar de la Renta. Mianował go sam mistrz, tuż przed swoim odejściem. Peter Copping piastował wcześniej funkcję głównego projektanta domu mody Nina Ricci. Przez 12 lat pracował dla Louis Vuitton, gdzie jego bezpośrednim przełożonym był Marc Jacobs. Jego pierwszym zawodowym doświadczeniem w modzie była praca dla Christian Lacroix, który pozyskał go jeszcze gdy Peter studiował na londyńskiej Royal College of Art.

ZOBACZ W E-BUTIKU

INNI PROJEKTANCI

 

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel