MAREK WÓJCICKI

Brand Marka Wójcickiego MW Marek Paris  powstał w marcu 2008 roku. Projektant ukończył prestiżowe liceum plastyczne Octave-Feuillet. Po stażu w pracowni André Lemarié, historycznego producenta luksusowych piór przeznaczonych wyłącznie do kreacji haute couture, Wójcicki stał się wybitnym specjalistą od dodatków wykonywanych właśnie z piór.

W 1993 roku Marek rozpoczął pracę u Erika Halley’a jako stylista biżuterii i akcesoriów. Uczestniczył również w przygotowywaniu pokazów takich domów mody jak Christian Lacroix, Thierry Mugler, Ungaro i Julien Macdonald . Po trzech latach spędzonych w atelier kultowej paryskiej projektantki Stella Cadente, jako kreator biżuterii i akcesoriów, zaczął współpracować z firmą Daniel Swarovski, gdzie działa do dziś. Realizuje  modele premium – pokazowe egzemplarze haute couture  i prêt-à-porter.

Na pytanie skąd czerpie inspiracje, ma prostą odpowiedź: z natury. W swoich dziełach wykorzystuje metale, łańcuchy, kryształy oraz, last but not least, pióra. Wszystkie te elementy transformuje w fascynujący sposób, nadając im unikatową formę. Dzieła mistrza tworzone są ręcznie w jego pracowni pod Paryżem.

ZOBACZ W E-BUTIKU

INNI PROJEKTANCI

 

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel