JEAN PAUL GAULTIER

Jean Paul Gaultier to prawdziwy wizjoner, którego pociągają kontrasty i tereny dotychczas nieeksplorowane przez modę. To on wprowadził na wybiegi męską spódnicę, i to on uczynił z marynarskiego sweterka kultowy przedmiot pożądania. Nie zapominając o gorsecie dla Madonny, który więcej odsłaniał niż zasłaniał… - Lubię patrzeć na rzeczy pod niespodziewanym kątem, i kwestionować to, co wydaje nam się oczywiste - tłumaczy paryski kreator.

Biżuteria Jean Paul Gaultier jest równie zaskakująca. Antyczne monetki łączy z kryształkami, co daje w efekcie dostojne, ale figlarne i lekkie kolczyki. Gaultier uwielbia tak puszczać oko. Nie chce być jednak postrzegany jako prowokator – woli słowo „kontestator”. „Kontestuje” bowiem rozmaite klisze, panujące normy i kody, konwencje oraz tradycje, które z lubością odkręca, stawia do góry nogami lub burzy, aby stworzyć coś o wiele lepszego.

Drugim ulubionym zajęciem Gaultiera jest celebracja silnych kobiet… a właściwie kobiet w ogóle. - Zawsze chciałem robić kolekcje dla bardzo różnych kobiet, w różnym stylu i wieku – opowiada. Antyczne boginie na monetach z jego najnowszej kolekcji dadzą moc i odwagę każdej z nas. Naszyjniki i bransolety są wyraziste, ale jednocześnie szlachetne – „królewskie”. Sprytnym – jak to u Mistrza – połączeniem jest też łańcuch z kłódką, dzięki której możesz osłonić swój sekret i poczuć się niczym mała dziewczynka… Vive Gaultier!

ZOBACZ W E-BUTIKU

INNI PROJEKTANCI

 

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel