Kolekcja Fenty&Puma sezon jesień/zima 2016, źródło: vogue.com. Kolczyki Oscar de la Renta
Kolekcja Fenty&Puma sezon jesień/zima 2016, źródło: vogue.com. Kolczyki Oscar de la Renta

Złote kolczyki z wizerunkiem antycznej bogini założone do… sportowej bluzy? W dodatku kolczyki sygnowane nazwiskiem Oscar de la Renta?? Jeśli uważasz to za awangardę, przypomnij sobie co wyczyniała Carrie Bradshaw w „Seksie w Wielkim Mieście”. We wspaniałym i lekkim stylu miksowała rzeczy drogie i wytworne z ciuchami na luzie, w których czuła się po prostu sobą.
ADVERTISEMENT
Wyobraź sobie, że idziesz do znajomych na kolację ubrana w niby prosty, casualowy zestaw: dżinsy plus dzianina. Ale w uszach masz coś, co natychmiast zwraca uwagę i „robi” cały strój. W takich kolczykach to po prostu nic dodać, nic ująć. Wyglądasz jak milion dolarów!Dodatkowo w tym sezonie projektanci mody zgodnie uznali, że stroje sportowe są trės, trės chic. A zwłaszcza dresy i bluzy z kapturem.

Wyobraź sobie kolczyki niczym z obrazu Klimta: inkrustowane kryształkami układającymi się w motywy roślinne, które zakładasz do… obszernej bluzy i satynowych szortów. Carrie byłaby z Ciebie dumna!
Taki eklektyczny miks jest dowodem Twojej wyobraźni i odwagi, a także luzu – a dopiero gdy jesteśmy w pełni wyluzowane, możemy być w stu procentach atrakcyjne i sexy. Zresztą Carrie wie, że look „prawdziwej fashionistki” tworzą dodatki, właśnie - oryginalna biżuteria, buty i torebka…
Takie wyraziste akcesoria należy przełamać czymś prostym i mniej wyjściowym – nie chcemy przecież wyglądać, jakbyśmy się za mocno starały!

Wrzućmy na luz, zwłaszcza po pracy, gdy wychodzimy z przyjaciółmi. Przecież wtedy właśnie jest czas na to, aby się odprężyć i dobrze czuć! A czyż nie jest tak, że – powiedzmy sobie szczerze - w dresowych ubraniach czujemy się najlepiej? I jeśli podrasujemy taki „naturalny” strój zjawiskową biżuterią od Oscara de la Renty, możemy być spokojne: nikt nie odmówi nam stylu, ba! będą nas naśladować ;)